טכנולוגית זיהוי הפנים
טכנולוגית זיהוי הפנים מאפשרת לזהות את פני המצולם בתמונה ולבצע את הפעולות הבאות:
- ביצוע מיקוד
- נעילת מיקוד
- נעילת מבזק
- תיקון תופעת "עיניים אדומות"

הרעיון שבבסיסו עומדת הטכנולוגיה ממתבסס על הצורך של הצלם לגרום לפני המצולם להיות חדים ומדויקים ביותר. בעזרת הטכנולוגיה מתבצע מיקוד מושלם במיוחד על פני המצולם- החלק החשוב ביותר בתמונה, בנוסף נעשית מדידת אור מדויקת הגורמת לגווניי הפנים להיות טבעיים ודומים ככל הניתן למציאות.
נעילת המבזק החדשה מתאפשרת אודות למערכת זיהוי הפנים ומאפשרת למדוד אור מפני המצולם ולא כפי שהיה נהוג במצלמות הקומפקטיות עד היום – לבצע הבזקה למרכז התמונה.
התוצאה החדשה המתקבלת מורגשת מיד:

                      
גם כאשר הנושא אינו במרכז                                          כאשר הנושא אינו במרכז התמונה
התמונה, החשיפה נשמרת נכונה.                                   החשיפה אינה נכונה לרוב.

בנוסף, נעילת המבזק הינה חיונית ביותר – בדורות הקודמים של המצלמות הדיגיטליות אינפורמציית האור לגבי הנושא המצולם הייתה מגיעה מכלל הנושא המצולם ולא רק מפניו של הנושא, התוצאה הייתה שאילו לבש המצולם חולצה שחורה האינדיקציה שהייתה מקבלת המצלמה הייתה שחסר אור ויש צורך להבזיק הבזק עוצמתי שכן הצבע השחור היה בולע אור. ולהיפך, מצולם הלובש חולצה לבנה היה גורם למצלמה "לחשוב" כי יש הרבה אור סביב הנושא המצולם ובפועל פני המצולם לא היו מוארים מספיק שכן המבזק היה מבזיק הבזק חלש. בעזרת טכנולוגיית זיהוי הפנים האור נמדד מפני המצולם בלבד ולכן אין משמעות לבגדי המצולם.


מדידת אור למרכז


מדידת אור מפני המצולם

בזכות טכנולוגיית זיהוי הפנים ניתנת אפשרות נוספת והיא לתקן את תופעת העיניים האדומות, תחילה נסביר את התופעה:
תופעת העיניים האדומות מתרחשת כאשר אורו של המבזק מוחזר מהחלק הפנימי של העין, חלק זה מלא בנימי דם אדומים. תופעה זו מתרחשת לרוב במצלמות קומפקטיות מפני שהמבזק קרוב מאוד לעדשה של המצלמה. בגלל קרבה זו, מקור האור נמצא כמעט בקו ישיר עם עינו של הנושא המצולם ולכן האור מוחזר מהחלק הפנימי של העין אל המצלמה.

ניתן למנוע את התופעה בארבע דרכים:

- להרחיק את מקור אור מהעדשה. 
- לומר לאדם המצולם לא להסתכל ישר לתוך העדשה אלא קצת הצידה. 
- לומר לאדם המצולם להסתכל על מקור אור חזק רגע לפני הצילום על מנת לגרום להתכווצות
  האישונים. חלק מהמצלמות מצוידות במבזק מקדים שעושה בדיוק את הפעולה הזאת.
- אם בכל זאת תופענה עיניים אדומות ניתן למנוע זאת על-ידי תיקון העיניים האדומות אחרי הצילום,
  במצב צפייה. בזכות טכנולוגית זיהוי הפנים המצלמה יודעת לזהות את עיניי המצולם ולתקן בלחיצת
  כפתור פשוטה את תופעת העיניים האדומות.

        

שני סוגים של זיהוי פנים
מבוסס תוכנה (פחות איכותי)
- ניתן להתקין בכל מצלמה כחלק מהחומרה
- הואיל והמעבד אינו מותאם לזיהוי פנים אין יכולת לבצע חישובי
  זיהוי פנים מתקדמים
- ניתן לרכוש מוכן מחברות צד שלישי 

מבוסס חומרה (איכותי יותר)
- משתמש במעבד יעודי
- חישובי זיהוי פנים מתקדמים מובנים אל תוך המעבד
- דורש עלויות פיתוח משמעותיות

במצלמות של קנון הטכנולוגיה מבוססת חומרה והינה מוטעמת במעבד המתקדם בעולם ה- DIGIC III.

בדגמים האחרונים שיצאו נכנס שיפור נוסף ומשמעותי בתחום זה, הקרוי "select & track" – קנון שוב הוכיחה כי היא חלוצה בתחום הצילום ולקחה את נושא הזיהוי הפנים צעד נוסף קדימה. היום יש לצלם אפשרות להזיז בשליטה ידנית את מסגרת זיהוי הפנים ולנעול את הנושא שזוהה ובכך לאפשר למצלמה להמשיך להתמקד בנושא הנבחר גם אם אינו הנושא הראשי, כך בדוגמא הבאה; המצלמה בחרה בילדה הקרובה ביותר למצלמה כאובייקט המרכזי לביצוע המיקוד, אך הילדה שלשמאלה היא הנושא המעניין את הצלם, הצלם מסיט את מסגרת זיהוי הפנים לנושא שמעניין אותו ונועל אותה.
קרט ישראל מייצגת למעלה מ- 60 שנות מצוינות בשיווק ומכירת מותגים בינלאומיים ידועי שם ומשווקת מגוון רחב של מוצרים בתחומים: צילום ווידאו , מיכון משרדי וביתי, טכנולוגיה, תקשורת, אביזרי מחשב ותוכנה, אלקטרוניקה בידורית.

בין המוצרים הנמכרים על-ידי קרט ישראל:
מצלמות דיגיטליות קומפקטיות, מצלמות רפלקס דיגיטליות לחובבים, מצלמות רפלקס מקצועיות, עדשות, אביזרים נלווים למצלמות- מטענים, סוללות, מתאמים לעדשות, מבזקים, גריפים, תיקים, נתיקים, מארזי צלילה, כרטיסי זיכרון, מצלמות וידיאו- מצלמת מיני DV,מצלמת DVD, מצלמת HDD, מצלמות וידיאו בפורמט HD, מצלמות וידיאו בפורמט SD, מדפסות דיו- מדפסת ביתית, מדפסת פוטו, מדפסת A4 , מדפסת A3, מדפסות לייזר, מדפסות משולבות דיו, מדפסות משולבות לייזר, מכונות צילום שחור-לבן, מכונות צילום צבע, סורקים שולחניים, סורקים לארכיבאות, פקס דיו, פקס לייזר, מערכות הפקה שחור לבן, מערכות הפקת צבע, מדפסות בפורמט רחב, מערכות ארכיב ממוחשב, מקרנים, טלוויזיות LCDטלוויזיות פלזמה, מסכי מחשב , נגני DVD נייחים, נגני DVD ניידים, אביזרים וציוד היקפי למחשב- מקלדות, מקלדות אלחוטיות, עכברים חוטיים, עכברים אלחוטיים, עכברים אופטיים, רמקולים, מצלמות רשת, אוזניות ומיקרופונים, אוזניות Bluetooth, תוכנות גרפיקה, תוכנות ציור ,תוכנות צילום, אלבום תמונות דיגיטלי, אביזרים מתכליםדיו, טונרים, ניירות פוטו ועוד.

המותגים הבינלאומיים המיוצגים על-ידי קרט ישראל: Canon , PENTAX , PIXXEL ,
Corel , Trust , DAEWOO ELECTRONICS , ALTEC LANSING , PLANTRONICS, EIZO

למעלה מ-60 שנה לאחר היווסדה, קרט ישראל הינה החברה המובילה בתחומי הצילום והמיכון העסקי ומעניקה מוצרים ופתרונות מהשורה הראשונה בתחומי טכנולוגיה מתקדמים.מתוך ניסיון עשיר בניהול מותגים וכראיה אסטרטגית לשנים הבאות, מרחיבה החברה את פעילותה בשנים האחרונות לתחומים מגוונים המותאמים לסל מוצריה הוותיק ומסוגלת לתת פתרונות כוללים לבית ולמשרד ברמת השירות הגבוהה ביותר.

חפש באתר:
Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים