תשובות לשאלות נפוצות

 

מדוע איני מצליח להפעיל את המצלמה?

ראשית, יש לבדוק את מצב הסוללות במצלמה: האם הסוללות טעונות והאם הוכנסו עפ"י הקוטביות המתאימה (כפי שהיא מסומנת על מכסה תא הסוללות או בתא עצמו). כמו-כן כדאי לנקות מדי פעם את מגעי בית הסוללות באמצעות מנקי אוזניים טבולים באלכוהול (לא בבושם או חומר דומה) בתוך בית הסוללות ועל המכסה.

שנית, יש לבדוק האם מכסה תא הסוללות או תא כרטיס הזיכרון סגור היטב. במידה ומכסים אלו לא סגורים המצלמה לא תפעל.

אילו סוללות ניתן להכניס למצלמה?

במצלמות המותאמות לסוללות AA, ניתן להכניס סוללות רגילות (לא נטענות) או נטענות. אם החלטתם להשתמש בסוללות נטענות, חשוב לרכוש סוללות ניקל-מטל (חדישות יותר), שעוצמתן היא 2500mA לפחות. הקפידו להטעין את הסוללות עד תום, ע"פ הוראות היצרן, בפרט בפעם הראשונה לפני השימוש כדי שהסוללות יפעלו במלוא העוצמה לאורך זמן.

מה הסיבות לאורך חיים קצר של סוללה?

אורך חיים קצר של סוללות נובע ממספר סיבות: שימוש בסוללות חד פעמיות במקום נטענות, איכות נמוכה של הסוללות או המטען או לחילופין שימוש ממושך במסך ה-LCD.

מדוע מופיעה הודעת "Card Lock" על גבי הצג?

יש לבדוק אם לשונית הנעילה של הכרטיס נמצאת במצב Lock, לשונית זו מיועדת למניעת כתיבה או מחיקה של הכרטיס. במידה והופיעה הודעה מעין זו, יש להוציא את הכרטיס מהחריץ, להעביר את הלשונית ממצב Lock ולהחזיר את הכרטיס למצלמה.

מדוע צג המצלמה חשוך, למרות שהמצלמה מופעלת?

בדקו האם המצלמה נמצאת ב"מצב חסכוני" . במצב זה המצלמה עוברת למצב המתנה ומכבה את כל המערכות הלא פעילות (צג, מעבד וכד'), כדי לחסוך בחשמל. במרבית המצלמות ניתן לקבוע את טווח הזמן בין הפעולה האחרונה והמעבר למצב המתנה.

מדוע המצלמה לא מצלמת למרות הלחיצה על לחצן הצילום?

חשוב לבדוק את הפרטים הבאים:

1. חיבור לרכיב חציוני:  במידה והמצלמה מחוברת לרכיב חיצוני כמו מחשב, סורק וכדומה היא לא תפעל. נתקו את החיבור והעבירו למצב צילום.

2. מצב צפייה: במידה והמצלמה נמצאת במצב צפייה היא לא תצלם. יש להעביר את המצלמה למצב צילום.

3. כרטיס מלא: בדקו את מספר התמונות שניתן עוד לצלם בכרטיס, לרוב מצויין הדבר בפינה הימנית תחתונה של המסך. במידה והכרטיס מלא, החליפו אותו באחר והמשיכו לצלם.

4. נעילת כרטיס: ישנה אפשרות לנעילת הכרטיס באמצעות לשונית, למניעת כתיבה או מחיקה. כאמור, יש להוציא את הכרטיס, להעביר את הלשונית ממצב "Lock" ולהחזיר את הכרטיס.

מדוע בתמונות שי לאנשים עיניים אדומות?

תופעת העיניים האדומות מתרחשת בתנאי חשכה, כאשר העיניים פקוחות לגמרי. הבזק מקדים, אשר יגרום לעיניים להיסגר מעט יכול למנוע את הופעת הבעיה או לצלם בזוית בה לא יחזור ההבזק מהעיניים. כמו כן מרבית המצלמות מצויידות במנגנון לתיקון עיניים אדומות בזמן צילום או תוך כדי צפייה.

מה הסיבות לחוסר יכולת להעביר תמונות מהמצלמה למחשב?

במידה והכרטיס לא אותחל טרם השימוש, לא ניתן יהיה להשתמש בו. יש להכניס את הכרטיס למצלמה, לאתחל אותו (דבר המוחק את תוכן הכרטיס) ואז להתחיל לצלם באמצעותו. במידה וניתן להעביר את תמונות כשכרטיס הזיכרון נמצא בקורא הכרטיסי, התקלה היא בכבל או במצלמה. במקרה זה, נסו להשתמש בכל אחר או לחבר את המצלמה לכניסת USB אחרת במחשב.כמו-כן רצוי לבדוק אם התופעה מתרחשת במחשב אחר.

מדוע אני מתקשה לצפות בתקליטורים שצולמו במצלמת הוידיאו שלי?

צפייה בתקליטור בכל מדיה (למעט המצלמה) כרוכה בפעולת סגירה (Finalize): הכניסו את התקליטור למצלמה,  חברו למטען והעבירו למצב צפייה, בתפריט בחרו באפשרות  "פעולות בתקליטור", בחרו "Finalize", לאשר, ללחוץ OK ולאשר הפעולה. בעת סגירת התקליטור אנא וודאו שהמצלמה נמצאת על משטח יציב.

במידה ואתם משתמשים בתקליטורי RW, יש צורך בפעולה מקדימה לפני הצילום לשם התאמת התקליטור למצלמה ובחירת פורמט התקליטור:

VR - מאפשר ביצוע עריכות כשהתקליטור במצלמה, אולם לא מאפשר עריכה לאחר מכן. כמו-כן פורמט זה אינו מתאים לכל מכשירי ה-DVD.

VIDEO - קל מאוד להעברה לכל רכיב וידיאו, אולם לא מאפשר עריכות במצלמה. ניתן להעתיק את הקבצים למחשב ולערוך אותם באמצעותו.

מדוע קיבלתי הודעת "Memory Card Error" לאחר הכנסת כרטיס הזיכרון למצלמה?

על גבי כרטיס הזיכרון בערכת ה-Can-on-key ישנה סדנת צילום. התקינו אותה על המחשב שלכם ואז אתחלו את כרטיס הזיכרון (Format). לאחר האתחול השתמשו בכרטיס כרגיל.

קרט ישראל מייצגת למעלה מ- 60 שנות מצוינות בשיווק ומכירת מותגים בינלאומיים ידועי שם ומשווקת מגוון רחב של מוצרים בתחומים: צילום ווידאו , מיכון משרדי וביתי, טכנולוגיה, תקשורת, אביזרי מחשב ותוכנה, אלקטרוניקה בידורית.

בין המוצרים הנמכרים על-ידי קרט ישראל:
מצלמות דיגיטליות קומפקטיות, מצלמות רפלקס דיגיטליות לחובבים, מצלמות רפלקס מקצועיות, עדשות, אביזרים נלווים למצלמות- מטענים, סוללות, מתאמים לעדשות, מבזקים, גריפים, תיקים, נתיקים, מארזי צלילה, כרטיסי זיכרון, מצלמות וידיאו- מצלמת מיני DV,מצלמת DVD, מצלמת HDD, מצלמות וידיאו בפורמט HD, מצלמות וידיאו בפורמט SD, מדפסות דיו- מדפסת ביתית, מדפסת פוטו, מדפסת A4 , מדפסת A3, מדפסות לייזר, מדפסות משולבות דיו, מדפסות משולבות לייזר, מכונות צילום שחור-לבן, מכונות צילום צבע, סורקים שולחניים, סורקים לארכיבאות, פקס דיו, פקס לייזר, מערכות הפקה שחור לבן, מערכות הפקת צבע, מדפסות בפורמט רחב, מערכות ארכיב ממוחשב, מקרנים, טלוויזיות LCDטלוויזיות פלזמה, מסכי מחשב , נגני DVD נייחים, נגני DVD ניידים, אביזרים וציוד היקפי למחשב- מקלדות, מקלדות אלחוטיות, עכברים חוטיים, עכברים אלחוטיים, עכברים אופטיים, רמקולים, מצלמות רשת, אוזניות ומיקרופונים, אוזניות Bluetooth, תוכנות גרפיקה, תוכנות ציור ,תוכנות צילום, אלבום תמונות דיגיטלי, אביזרים מתכליםדיו, טונרים, ניירות פוטו ועוד.

המותגים הבינלאומיים המיוצגים על-ידי קרט ישראל: Canon , PENTAX , PIXXEL ,
Corel , Trust , DAEWOO ELECTRONICS , ALTEC LANSING , PLANTRONICS, EIZO

למעלה מ-60 שנה לאחר היווסדה, קרט ישראל הינה החברה המובילה בתחומי הצילום והמיכון העסקי ומעניקה מוצרים ופתרונות מהשורה הראשונה בתחומי טכנולוגיה מתקדמים.מתוך ניסיון עשיר בניהול מותגים וכראיה אסטרטגית לשנים הבאות, מרחיבה החברה את פעילותה בשנים האחרונות לתחומים מגוונים המותאמים לסל מוצריה הוותיק ומסוגלת לתת פתרונות כוללים לבית ולמשרד ברמת השירות הגבוהה ביותר.

חפש באתר:
Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים